| General Data | - |
| Manufacturer (OEM) | High Power |
| PCB Type | Double Sided |
| Primary Side | - |
| Transient Filter | 4x Y caps, 2x X caps, 2x CM chokes, 1x MOV |
| Inrush Protection | NTC Thermistor (SCK-057) & Relay |
| Bridge Rectifier(s) | 2x GBJ5006 (600V, 50A @ 100°C) |
| APFC MOSFETs | 2x Infineon IPW60R060P7 (650V, 30A @ 100°C, 0.06Ohm) |
| APFC Boost Diode | 2x Infineon IDH08G65C5 (650V, 8A @ 145°C) |
| Hold-up Cap(s) | 2x Rubycon (400V, 820uF, 3,000h @ 105°C, MXK) |
| Main Switchers | 2x Infineon IPW60R080P7 (650V, 23A @ 100°C, 0.08Ohm) |
| APFC Controller | Infineon ICE3PCS01G |
| Resonant Controller | Champion CM6901X |
| Topology | Primary side: Half-Bridge & LLC converter Secondary side: Synchronous Rectification & DC-DC converters |
| Secondary Side | - |
| +12V MOSFETs | 10x Toshiba TPHR8504PL (40V, 150A @ 25°C, 0.85mOhm) |
| 5V & 3.3V | DC-DC Converters: 8x Infineon BSC0906NS (30V, 40A @ 100°C, 4.5mOhm) PWM Controllers: ANPEC APW7159 |
| Filtering Capacitors | Electrolytic: 11x Nippon Chemi-Con (4-10,000h @ 105°C, KY), 3x Rubycon (3-6,000h @ 105°C, YXG) Polymer: 28x FPCAP, 2x United Chemi-Con |
| Supervisor IC | SITI PS232S (OCP, OVP, UVP, SCP, PG) |
| Micro Controller | STC15W408AS |
| Fan Model | Globe Fan RL4Z S1352512HH (135mm, 12V, 0.45A, Fluid Dynamic Bearing Fan) |
| 5VSB Circuit | - |
| Rectifier | 1x PFC P10V45SP SBR (45V, 10A) |
| Standby PWM Controller | SanKen STR-A6069H |